Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 701,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Získejte speciální výhody pouze pro odběratele newsletteru!
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Něco málo o čínských mincích Feng-Šuej
16.11.2016

Něco málo o čínských mincích Feng-Šuej

Trošku historie o Feng-šuej

Kořeny Feng-Šuej sahají až do dynastie Tchang. Cílem bylo najít vhodná místa, která nám zaručí štěstí, zdraví a úspěch. Nejstarší písemné doklady jsou asi tři a půl tisíce let staré, ve skutečnosti je však vědění o Feng-Šuej mnohem starší.

 

Pomůcky ( Talismany ) Feng-Šuej

Pomůcky jsou předměty, které bývají umisťovány v místnostech, zahradách a na různých prostranstvích. Vždy je brán v úvahu jejich význam a působení. Používají se k oslabení negativních energií, k jejich zničení nebo odstranění. Mohou rovněž podněcovat  proudění pozitivní energie v odpovídající oblasti nebo životní situaci.

Pomůcky jsou: Zrcadla, ozdobné koule na záhonu, křišťálová skla, světlo, pohyblivé předměty, větrníky, větrné mlýny, zvonkohry, kameny, sochy, rostliny, zvířata, voda, flétny, spirály, delfíni, obrazy, barvy, mince pro štěstí, zvonečky, osobní předměty.

Já jsem si vybrala mince a o těch zde budu psát.

 

Mince pro štěstí

( nazývané také Čínské mínce nebo mince Feng-Šuej )

V Asii je mincím Feng-Šuej přisuzován velký význam. Mince by měly mít čtvercový průřez a být svázány červeným provázkem. Jen pokud jsou svázány, může dojít k uvolňování energie, která přináší štěstí.

 

Symbolika:

Mince přinášejí bohatství a blahobyt.

 

Působení:

Všeobecně štěstí a blahobyt. Mince jsou v asijském Feng-Šuej považovány za nejlepší možnost, jak podpořit finanční situaci. Mince na dveřích symbolizují bohatství. S oblibou bývají mince připevňovány na kabelky. Mnozí Asiaté se za působení mincí zaručují. V domě by měly bát mince umístěny na vnitřní straně domovních dveří, respektive na dveřích bytu, a to na klice u dveří. Měly by to být například tři mince svázané červeným provázkem. Pokud jsou Vaše vchodové dveře orientovány na západ nebo severozápad, mohou zde mince zvláště silně působit na vzestup příjmů. Pokud nechcete, aby Vás kdokoliv obvinil z chamtivosti a zbytečně se Vás ptal, v čem spočívá smysl těchto mincí, umístěte je tam, kde je nikdo neuvidí. Položte je například pod květináč, v němž je "Peněžní strom" ( viz. dále ). Součet a vzájemné působení těchto dvou symbolů jsou obzvláště účinné: podle toho, jak poroste strom, tak se zvětší i Váš blahobyt.

 

Působení mincí dle jejich počtu a doporučené umístění:

Dvě svázané mince červeným provázkem - symbolizují bohatství ve Vašem obchodě, obchodních prostorách. Zavěste je nad vstupní dveře. Přináší blahobyt, štěstí a bohatství.

Tři svázané mince červeným provázkem - přináší bohatství. Měly by se vložit do peněženky, samostatné kapsičky nebo přihrádky, zavěsit na kabelku či na dveře.

Šest svázaných mincí červeným provázkem - umisťují se do severozápadní části domu. Přináší štěstí, bohatství a dobré vztahy.

Osm svázaných mincí červeným provázkem - umisťují se do ložnic, nad postel. Pomáhají v plození potomků.

Devět svázaných mincí červeným provázkem - mohou se umístit kdekoliv a přinášejí příznivý osud. Chcete-li příznivý osud ve Vašem podnikání, doporučuji zavěsit mince nad židli ve Vaší kanceláři.

 

Upozornění:

Nikdy nezavěšujte mince na zadní dveře Vašeho domu.

Nezavěšujte mince na všechny dveře Vašeho domu nebo bytu, mohlo by to narušit rovnováhu.

 

 

Peněžní strom

V širokém smyslu tohoto slova se za peněžní strom považuje každá rostlina s tučnými, masitými listy a stvolem. Jakákoliv živá rostlina s kulatými lístky symbolizuje bohatství a zisk.

Růst rostliny je symbolem zvětšujícího se blahobytu, opadávající listy naopak symbolem finanční smůly, ztráty peněz. Vámi vypěstovaná sazenička symbolizuje finanční obnovu po bankrotu.

K peněžním stromům patří rostliny z rodu tlustic ( Crassulaceae ). Může to být tlustice Crassula argentea, ovata,  arborences i coccinea ( nachová ).

Crassula argentea

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli